Pred kratkim smo imeli doma na kmetiji kar nekaj dela, saj smo si zgradili novo štalo, oziroma manjši hlev, kamor smo lahko dali piščance in pa prašiče. No ta projekt pa nam je vzel kar nekaj časa, tako da smo imeli kar nekaj dni veliko dela. Tako pa smo bili že skoraj na koncu, ko pa nas je čakalo le še zadnje opravilo in sicer postavitev strehe in strešne kritine.
No tako pa smo tudi to delo opravili kar mi sami, saj smo vedeli kako se to dela, ter nam je to lahko prihranilo kar nekaj denarja za delo. Tako pa smo morali najprej izdelati konstrukcijo oziroma ogrodje za strešno kritino, na katero pa bi se nato postavljali posamezni strešniki. To pa je bil v bistvu še najbolj zahteven del, saj smo nato morali le še začeti polagati strešnike.
Pri temu delu, pa imamo še en zelo pomemben faktor za vsako streho, na katerega ljudje včasih pozabijo in to je snegobran. Snegobran pa je zelo pomemben del vsake strešne kritine, saj je lahko streha brez teh, zelo nevarna. V bistvu, nam snegobrani, oziroma snegobran služi za to, da preprečuje, da bi lahko sneg, ki se nabere na strehi, padel na nas, ko bi stali pod streho, oziroma na robu, tako da bi lahko sneg zdrsel na nas.
Tako pa se mora vsak posamezni snegobran postaviti na vsake toliko strešnikov. Sam snegobran pa izgleda kot neka izboklina, oziroma zatič, ki se bo zataknil za strešnike, nato pa bo gledal malo ven iz strehe. To pa bo omogočilo, da se bo sneg na strehi zataknil na te zatiče, ter tako ne bo moral pasti ob nepravem času. Zato pa je tudi snegobran tako zelo pomemben, ko postavljamo streho, tako da smo se še kako prepričali, da ne bomo pozabili na tega, ko smo delali našo streho.